Участь у XIX засіданні Консорціуму українських університетів і Варшавського університету

5–6 червня ректор університету проф. С.А. Копилов і декан факультету іноземної філології доц. В.С. Кшевецький взяли участь у ХІХ засіданні Консорціуму українських університетів та Варшавського університету, що відбувся на базі Українського католицького університету в м. Львів. Усього на засіданні було присутні 35 ректорів, проректорів, деканів та керівників відділів з міжнародної співпраці 13 українських університетів.

Консорціум було створено у 2007 році і сьогодні його членами є Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, Сумський державний університет, Харківський національний університет імені Василя Каразіна, Національний університет «Києво-Могилянська академія», Житомирський державний університет імені Івана Франка, Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки, Національний університет «Острозька академія», Український католицький університет,  Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, Одеський національний університет імені Іллі Мечникова, Південноукраїнський національний педагогічний університет імені Костянтина Ушинського, а також Варшавський університет.

На засіданні університети Консорціуму заслухали інформацію про можливості міжнародного студентського та професорського обміну в сфері східних студій, погодилися на посилення співпраці для заохочення і підтримки внутрішньої мобільності студентів між українськими членами

Консорціуму, узгодили обмін інформацією і перспективи співпраці в рамках підготовки і реалізації проектів за програмою Еразмус+. Окремою темою цьогорічного засідання була роль університетів у сприянні польсько-українському порозумінню. Підкреслювалося, що академічні кола повинні виявити зрілість і відповідальність щодо об’єктивного вивчення і представлення в публічному просторі минулого двох народів і запобігти його перетворенню на засіб політичного протистояння. До уваги учасників засідання було представлено декілька проектів у цій ділянці, зокрема було підписано меморандум про спільне прибирання військових кладовищ у Польщі і Україні університетами Консорціуму. Було також обговорено кілька ідей щодо нових проектів у сфері польсько-українських стосунків.

У межах програми засідання Консорціуму учасники змогли також познайомитися з досвідом співпраці львівського ІТ-Кластеру з львівськими університетами з метою модернізації і підвищення якості освітніх програм у сфері інформаційних технологій.

Наступне засідання Консорціуму відбудеться восени 2018 року на базі Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.

(У підготовці матеріалу використано інформацію з сайту https://ucu.edu.ua)