ERASMUS+ на факультеті іноземної філології

 

 

ПРОЕКТ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ
«НЕО – НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕРАЗМУС+ ОФІС В УКРАЇНІ»

Загальна діяльність

Проект «Національний Еразмус+ Офіс в Україні» (НЕО) у тісній співпраці з Представництвом ЄС в Україні забезпечує допомогу та підтримку Виконавчому агентству з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури (ЕАСЕА) щодо запровадження в Україні Програм ТЕМПУС, ЕРАЗМУС+ у сфері вищої освіти. НЕО досліджує розвиток вищої освіти в Україні та інших сфер освіти у разі потреби.

У співпраці з Представництвом ЄС в Україні, НЕО є контактним центром для всіх зацікавлених потенційних учасників, бенефіціарів і стейкхолдерів щодо заходів ЕАСЕА та Європейської Комісії в сфері (вищої) освіти.

Мандат Національного Еразмус+ офісу в Україні в рамках Програми ЕРАЗМУС+ включає заходи спрямовані на підтримку, популяризацію, моніторинг та поширення інформації про Програму, зокрема у сфері вищої освіти у співпраці з іншими країнами-партнерами (Ключові напрями діяльності КА1, КА2, КА3).

Цільові групи

 • бенефіціари Програми ЕРАЗМУС+ у сфері вищої освіти в Україні: вищі навчальні заклади, викладачі та студенти, громадянське суспільство, неурядові організації, підприємства, академічні, професійні, студентські об’єднання та асоціації, професійні організації, науково-дослідницькі установи, заклади професійної освіти, а також інші стейкхолдери, які мають право брати участь у конкурсах Програми ЕРАЗМУС+ у сфері вищої освіти;
 • національні органи державної влади, відповідальні за вищу освіти, та їх установи;
 • потенційні апліканти, грантоотримувачі, бенефіціари та інші стейкхолдери у сфері вищої освіти в Україні;
 • інші НЕО, передусім країн регіону Східного партнерства, та Національні агентства держав Програми ЕРАЗМУС+, з якими співпрацює НЕО з метою пошуку партнерів, обміну кращим досвідом і проведення спільних заходів.

НЕО співпрацює з контактною особою Напряму Марії Кюрі-Складовської задля посилення синергії між програмами ГОРИЗОНТ 2020 та ЕРАЗМУС+.

Загальна мета

Поширення інформації про Програму ЄС ЕРАЗМУС+ у сфері вищої освіти та її популяризація, а також посилення впливу міжнародного компоненту Програми через ефективне запровадження освітніх проектів ЕРАЗМУС+ в Україні.

Завдання

Забезпечення допомоги та підтримки Європейській Комісії, Виконавчому агентству з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури (ЕАСЕА), Представництву ЄС в Україні та національними органам державної влади, вищим навчальним закладам України в запровадженні міжнародної складової Програми ЕРАЗМУС+ у сфері вищої освіти. Здійснення моніторингу та забезпечення підтримки щодо запровадження та поширення результатів поточних проектів освітньої Програми ТЕМПУС IV (2007-2013 рр.) в Україні.

Напрями Програми ЕРАЗМУС+ у сфері вищої освіти – міжнародний компонент:

КЛЮЧОВИЙ НАПРЯМ 1 ( ERASMUS+ КА 1):

 • Кредитна мобільність (колишня Програма ЕРАЗМУС) – координується Національними агентствами країн – членів Програми.
 • Ступенева мобільність: спільні магістерські програми (включно з поточними докторськими та магістерськими програмами колишньої Програми ЕРАЗМУС МУНДУС) – координується ЕАСЕА.

КЛЮЧОВИЙ НАПРЯМ ДІЯЛЬНОСТІ 2 ( ERASMUS+ КА 2):

 • Розвиток потенціалу вищої освіти: CBHE (колишня Програма ТЕМПУС).
 • Альянси знань і Стратегічні партнерства.

КЛЮЧОВИЙ НАПРЯМ ДІЯЛЬНОСТІ 3 (ERASMUS+ КА 3):

 • Національна команда експертів з реформування вищої освіти.
 • Діалог між Європейською Комісією та Україною.
 • Дослідження за запитом ЕАСЕА.
 • Регіональні спілки Асоціації випускників ЕРАЗМУС+.

КЛЮЧОВИЙ НАПРЯМ ДІЯЛЬНОСТІ – ERASMUS+ ЖАН МОНЕ

ІНШІ ЗАХОДИ ДЛЯ УКРАЇНИ

Детальніше про Програму ЕРАЗМУС+:

Очікувані результати:

 • Всебічна обізнаність освітянської громадськості та широкого суспільного загалу щодо можливостей Програми ЕРАЗМУС+ у сфері вищої освіти.
 • Якісна консультативна допомога потенційним учасникам, аплікантам і бенефіціарам.
 • Експертна оцінка та консультування для ЕАСЕА і Європейської Комісії щодо проектних заявок на етапі відбору.
 • Моніторинг поточних проектів ЕРАЗМУС+ в Україні та поширення результатів проектів (включаючи діючі проекти Програми ТЕМПУС IV).
 • Забезпечення якісної діяльності Національної команди експертів з реформування вищої освіти (HERE) в Україні.
 • Формування, згуртування та підтримка життєдіяльності спільноти Програми ЕРАЗМУС+ у співпраці з Європейською Комісією, Представництвом ЄС в Україні та національними органами державної влади.
 • Поширення інформації про ініціативи ЄС у сфері вищої освіти, їх візуальна презентація та популяризація в Україні.

Команда проекту:

Світлана Шитікова, Олена Оржель, Жанна Таланова, Іванна Атаманчук, Катерина Жданова.

Контактна інформація:

тел.: 00 38 044 33 22 645, тел../факс: 00 38 044 286 66 68
е-пошта: office@erasmusplus.org.ua;
веб-сайт проекту: www.erasmusplus.org.ua
адреса офісу: вул. Бастіонна, 9, 8-й поверх, Київ 01014, Україна,
неподалік від станції метро – «Дружби народів» (до 10 хв. пішки, див. карту).
Транспорт: тролейбус № 14 від Центрального залізничного вокзалу (через станції метро «Палац Спорту», «Печерська») або
автобус № 62 від станцій метро «Контрактова площа» (через станції метро «Арсенальна», «Печерська»)
за напрямом до Національного Ботанічного саду імені М.М. Гришка, зупинка «Вулиця Сергія Струтинського».

Довідково: За результатами відкритого конкурсу, проведеного Генеральним Директоратом Європейської Комісії з питань освіти та культури, Представництвом ЄС в Україні за участі Міністерства освіти і науки України 26 березня 2009 р. було підписано Грантову Угоду між Генеральним Директоратом Європейської Комісії з питань освіти та культури та Громадською організацією «Інститут лідерства, інновацій та розвитку», на виконання проекту «Національний Темпус-офіс в Україні». Термін дії угоди: з 1 березня 2009 р. до 31 грудня 2010 р. За відповідними погодженнями Представництва ЄС в Україні з Міністерством освіти і науки в Україні у грудні 2010 р. підписано нову Грантову угоду терміном з 1 січня до 31 грудня 2013 р.; у серпні 2013 р. підписано Додаток до Грантової Угоди про продовження терміну до 31 грудня 2014 р. відповідно до Технічного завдання проекту на 2014 р. з березня-квітня 2014 р. змінено назву офісу на Національний Еразмус+ Офіс в Україні (НЕО) та відповідно змінено веб-сайт та е-пошту з червня 2014 р. Проект технічної допомоги ЄС «Національний Темпус-офіс в Україні» було офіційно зареєстровано в Україні, та проходив постійно перереєстровано в зв’язку з продовженням діяльності, змінами завдань тощо. Всі відповідні звіти подаються до ЕАСЕА, Представництва ЄС в Україні, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та Міністерства освіти і науки України щоквартально і щорічно.
За погодженням Представництва ЄС в Україні з Міністерством освіти і науки України, ГО «ІЛІР» у 2014 р. було підтверджено на виконання функцій Національного Еразмус+ офісу в Україні на період діяльності нової програми ЄС Еразмус+ (2015-2020 рр.).

У березні 2015 р. проект “Національний Еразмус+ офіс в Україні” і проект на діяльність Національної команди експертів з реформування вищої освіти офіційно зареєстровано в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України, як проекти міжнародної технічної допомоги ЄС (Реєстраційні картки відповідно №3187 і 3192), відповідні звіти подаються.