17 грудня 2020 року на факультеті іноземної філології на платформі Google Meet відбулася традиційна ІХ Регіональна науково-практична конференція «Методика викладання філологічних дисциплін у загальноосвітніх та вищих навчальних закладах України». Розпочалась конференція вітальним словом до учасників голови науково-методичної ради факультету Тетяни Михайлівни Петрової.

Учасники конференції працювали у п’яти секціях: «Теорія і практика викладання англійської мови в сучасному освітньому контенті» (керівник –  Т.М.Петрова, кандидат педагогічних наук, доцент), «Новітні тенденції методики викладання німецької мови в європейському освітньому просторі» (керівник – Т.В. Калинюк, кандидат педагогічних наук, доцент), «Іноземні мови професійного спрямування» (керівник  –  А.О. Трофименко, кандидат педагогічних наук, доцент), «Інноваційні шляхи та методи викладання слов’янських мов» (керівник  –  Т.П. Білоусова, кандидат філологічних наук, доцент), «Проблеми вивчення зарубіжної літератури» (керівник – П.Л. Шулик, кандидат філологічних наук, доцент кафедри германських мов та зарубіжної літератури).

Тематика доповідей відзначалася не лише розмаїттям, але й глибиною та важливістю поставлених проблем. Серед них: аналіз та сучасна інтерпретація літературно-художніх творів, історія розвитку методичної науки, питання використання варіативних методик, новітніх технологій, комп’ютерної техніки, міжпредметних зв’язків у процесі викладання філологічних дисциплін у  навчальних закладах різних рівнів.
  Особливо актуально звучало доповіді, які відображали досвід ефективної організації навчального процесу в умовах дистанційного навчання. Основні результати досліджень опубліковані у збірнику тез.

Жвавість дискусії та інтерес до піднятих питань підтверджують значний практичний і науковий резонанс конференції та необхідність її проведення і надалі.

ІХ РЕГІОНАЛЬНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ “МЕТОДИКА ВИКЛАДАННЯ ФІЛОЛОГІЧНИХ ДИСЦИПЛІН У ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ ТА ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ УКРАЇНИ”