Навчальний посібник “ОСНОВИ НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ” для аудиторної, самостійної, індивідуальної роботи та дистанційного навчання (2-ге видання, перероблене і доповнене), рекомендований вченою радою Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка (протокол № 2 від 23 лютого 2023 року). Посібник створений на основі першого видання (Т.П. Білоусова, Ю.О Маркітантов, К-ПДУ, інформ.-вид. відділ, 2003), яке пройшло апробацію як елемент навчально-методичного забезпечення аудиторної, самостійної, індивідуальної роботи, а також навчання з використанням дистанційних технологій і потребувало серйозного доопрацювання. Мета посібника – поглибити теоретичні знання здобувача вищої освіти й удосконалити навички з написання, оформлення і захисту наукової роботи.
В посібнику розглянуті методи наукових досліджень у гуманітарній сфері, висвітлено питання дотримання норм і принципів академічної доброчесності. Детально описані види досліджень здобувача вищої освіти, вимоги до їх змісту і оформлення, етапи підготовки і процедура захисту роботи. критерії оцінювання. В «Додатках» наведені стандарти-кліше наукового стилю, правила і взірці оформлення бібліографічного опису джерел, критерії оцінювання студентських досліджень, основні поняття навчально-наукової роботи.
Видання адресоване широкому колу читачів, причетних до наукової та педагогічної діяльності.

Електронна версія навчального посібника доступна за покликанням:
URL: http://elar.kpnu.edu.ua:8081/xmlui/handle/123456789/7205

Вийшов друком навчальний посібник “Основи наукових досліджень” Т.П. Білоусової