Минув ще один тиждень занять за міжнародною програмою академічної мобільності в Гіссенському університеті імені Юстуса Лібіха (ULU). Упродовж 20 – 27 жовтня учасники продовжували працювати на семінарах «Aktuelle Tendenzen Kinder– und Jugendliteratur» та «Schreiben in der Zweit- und Fremdsprache Deutsch».

Під час семінару «Aktuelle Tendenzen Kinder– und Jugendliteratur» (лектори – доктор Крістен Прінц та доцент Ольга Добринчук; тема: «Brüdern Grimm: Haus- und Kindermärchen. Merkmale und Entstehungshintergrund und Merkmale moderner Märchen») студенти ґрунтовно досліджували казки братів Грімм «Пані Метелиця» та «Король-жабеня або залізний Генріх». Разом із іноземними колегами аналізували персонажів, визначали специфічні особливості німецької народної казки, обговорювали їх символізм. Задля оптимізації робити лекторка об’єднала присутніх в інтернаціональні групи. Такий вид діяльності виявився досить продуктивним, адже кожен зі студентів мав теоретичні знання, а також досвід, що дало можливість успішно організувати командну роботу. Підсумки обговорення кожна група візуалізувала на віртуальній дошці.

На курсі «Schreiben in der Zweit- und Fremdsprache Deutsch» (лектори – доктор Яна Гампер та кандидат філологічних наук Ганна Братиця) опанували три підтеми: «Erstsprache, Zweitsprache, Fremdsprache» («Перша мова, друга мова, іноземна мова»), «Sprachverietäten» («Мовні варіанти»), «Schriftlichkeit/Mündlichkeit» («Письмове та усне мовлення»).  Під час заняття визначали  різницю між першою, другою мовами та іноземною мовою, аналізували мовні варіанти, досліджували різницю між усним та письмовим мовленням. Загалом семінар пройшов цікаво й продуктивно. Кожен отримав завдання на наступний тиждень.

Із нетерпінням чекаємо нових семінарів та тримаємо міжнародний стрій!

Кафедра німецької мови

Ukraine digital: другий тиждень міжнародного проєкту